Szczególną uwagę przykładamy do profilaktyki oraz leczenia naszych najmłodszych Pacjentów. Wśród dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym występuje duży problem próchnicy zębów. Bardzo ważne jest wdrożenie leczenia w odpowiednim momencie.

Pamiętajmy, że pierwsza wizyta w gabinecie stomatologicznym powinna odbyć się przynajmniej raz przed ukończeniem pierwszego roku życia. Nie chodzi tu o powód wystąpienia niepokojących objawów czy bólu, ale o zdobycie zaufania, poznanie gabinetu, naukę przez zabawę oraz wyrabianie dobrych nawyków.

W naszym gabinecie przykładamy bardzo dużą uwagę profilaktyce stomatologicznej. Staramy się edukować naszych Pacjentów w trakcie każdej wizyty, tak aby mogli cieszyć się „zdrowym uśmiechem” jak najdłużej.

Profilaktyka stomatologiczna ma na celu zapobieganie chorobom zębów oraz przyzębia czyli tkanek otaczających zęby. Najważniejszymi jest instruktaż zwiększający świadomość Pacjentów oraz zabiegi stomatologiczne, które zapobiegają rozwojowi próchnicy oraz innych dolegliwości przyzębia.

Stomatologia zachowawcza zajmuje się przede wszystkim profilaktyką oraz leczeniem próchnicy - odbudową zniszczonych twardych tkanek zęba. Leczenie próchnicy jest niezwykle ważne, ponieważ jest to najczęstsza choroba zębów.

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, ale próchnica jest chorobą zakaźną będącą zagrożeniem zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Dlatego ważnym jest właściwa higiena jamy ustnej oraz unikanie sytuacji w których rodzic przenosi bakterie na dziecko poprzez smoczek czy łyżeczkę.

Jest to dział stomatologii zajmujący się leczeniem kanałów zęba oraz tkanek wokół korzeni zwanych okołowierzchołkowymi.

Budzi postrach niemniejszy niż ekstrakcje zębów, jednak szybko wdrożone leczenie może odbywać się bez bólu i bez powikłań. Należy pamiętać, że usunięcie zęba jest krokiem ostatecznym i nieodwracalnym a odbudowa braku bardzo kosztowna. W każdym możliwym przypadku należy najpierw skorzystać z szansy uratowania zęba własnego.

Jest to dział stomatologii, którego efekty wpływają nie tylko na zdrowie oraz wygląd samych zębów, ale także na wygląd całej twarzy - zdrowy uśmiech to podstawa dobrej aparycji. Poniżej opisane zabiegi często dają szansę na "nowe życie", dodają pewności siebie oraz ułatwią kontakty międzyludzkie.

Stomatologia estetyczna korzysta z usług i narzędzi pozostałych działów stomatologii. Podstawowym założeniem dla rozpoczęcia zabiegów estetycznych jest zakończenie leczenia zasadniczego.

Protetyka zajmuje się odtworzeniem braków po utracie zębów lub z powodu bardzo znacznego zniszczenia nienadającego się do odbudowy zachowawczej. Wdrażając leczenie protetyczne Pacjent wpływa na estetykę uzębienia oraz zwiększa swój komfort życia.

Ogromny postęp stomatologii daje Pacjentom dużo możliwości leczenia protetycznego uzależnionego od danego przypadku.

Chirurgia stomatologiczna jest nieodłączną dziedziną stomatologii, która nie tylko zajmuje się ekstrakcjami, ale również wspomaga pozostałe specjalności. Chirurgia pomaga w efektywnym leczeniu w zakresie protetyki, periodontologii, ortodoncji oraz endodoncji.

Dzięki dużemu postępowi techniki oraz medycyny nasz gabinet jest w stanie zagwarantować Państwu komfortowe warunki leczenia. Staramy się przeprowadzać zabiegi szybko i bezboleśnie. 

W celu precyzyjnej diagnostyki stomatologicznej oddajemy Państwu do dyspozycji radiowizjograf (aparat RVG).

Najnowocześniejsza technologia wykonywania zdjęć zębów umożliwia wykonywanie i zapisywane ich w postaci cyfrowej. Taki format umożliwia dalszy podgląd i edycję na ekranie komputera (wraz z możliwością zapisu na płycie). Zdjęcia RVG wykonuje się przy leczeniu kanałowym, przy diagnostyce próchnicy na powierzchniach stycznych, ekstrakcjach oraz przed każdym wymagającym tego zabiegiem.