Chirurgia stomatologiczna jest nieodłączną dziedziną stomatologii, która nie tylko zajmuje się ekstrakcjami, ale również wspomaga pozostałe specjalności. Chirurgia pomaga w efektywnym leczeniu w zakresie protetyki, periodontologii, ortodoncji oraz endodoncji.

Dzięki dużemu postępowi techniki oraz medycyny nasz gabinet jest w stanie zagwarantować Państwu komfortowe warunki leczenia. Staramy się przeprowadzać zabiegi szybko i bezboleśnie. 


Gabinet ALKADENT oferuje Państwu następujące zabiegi:

1Usuwanie zębów oraz korzeni  -  zabiegi wykonywane są tylko i wyłącznie jako ostateczność, gdy zęby nie nadają się do leczenia zachowawczego. Z wieloletniej praktyki możemy stwierdzić, iż są to najczęściej zęby źle przeleczone endodontycznie, bez możliwości przeprowadzenia powtórnego prawidłowego leczenia. Do grupy tej należą także zęby złamane bez możliwości odbudowy protetycznej, zęby, które uległy paradontozie - rozchwiane, nienadające się do szynowania. Przeprowadzamy także ekstrakcje zębów zatrzymanych (ósemek).

2Plastyka dziąseł - likwidowanie stanów zapalnych przyzębia przez wycięcie dziąsła i spłycenie kieszonek dziąsłowych, odsłanianie korony zęba czy też likwidowanie uśmiechu dziąsłowego.

3Hemisekcje - zabieg wykonywany w przypadku niemożności prawidłowego leczenia kanałowego i późniejszej odbudowy protetycznej. Polega on na usunięciu jednego bądź dwóch korzeni w zębach bocznych i pozostawienie połowy w celu dalszej odbudowy.

4Resekcje - zabieg polegający na usunięciu części korzenia, po nieudanym leczeniu kanałowym. Po odcięciu wierzchołka oczyszcza się i usuwa zmienioną zapalnie tkankę, wypełnia wstecznie korzeń zęba i zamyka się przez zszycie dziąsła czekając aż jama wypełni się ponownie kością.


Zapraszamy do korzystania z naszych usług, zapewniamy bezpłatną opiekę pozabiegową.