Protetyka zajmuje się odtworzeniem braków po utracie zębów lub z powodu bardzo znacznego zniszczenia nienadającego się do odbudowy zachowawczej. Wdrażając leczenie protetyczne Pacjent wpływa na estetykę uzębienia oraz zwiększa swój komfort życia.

Ogromny postęp stomatologii daje Pacjentom dużo możliwości leczenia protetycznego uzależnionego od danego przypadku.

 

Gabinet ALKADENT oferuje Państwu:

 

1Korony – uzupełnienia protetyczne odbudowujące znacznie zniszczoną, złamaną lub przebarwioną koronę zęba. Najczęściej wykonuje się korony metalowo-porcelanowe, pełnoceramiczne lub z tlenku cyrkonu. Przygotowanie zęba wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym, na czas do osadzenia ostatecznego uzupełnienia pacjent zabezpieczony jest koroną tymczasową

2Wkłady koronowo-korzeniowe – najczęściej wykonuje się je z metalu w zębach leczonych kanałowo. Są to prace wykonane pod koronę protetyczną służące jako filar całego uzupełnienia protetycznego.

3Mosty - prace, które pozwalają uzupełnić braki zębowe wykorzystując pozostałe zęby nazywane filarami. Braki uzupełnione są przez przęsła, które dołączone są do okoronowanych filarów zacementowanych na stałe w jamie ustnej

4Inlay'e i onlay'e - rodzaj wypełnienia ubytku, wkład koronowy pokrywający powierzchnie żujące i w zależności od rodzaju uzupełnienia także i stoki guzków. Jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnych wypełnień, bardziej trwała i odbudowująca anatomiczny kształt zęba

5Licówki porcelanowe – prace poprawiające nieestetyczny wygląd zęba. Są to cienkie płatki ceramiki przyklejone na stałe do przedniej części zęba.

6Protezy akrylowe – są to uzupełnienia całkowitych bądź znacznych braków zębowych. Charakteryzują się niskim poziomem komfortu użytkowania jednak są najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem dostępnymi na rynku.

7Protezy szkieletowe metalowe i akronowe – protezy bardziej fizjologiczne (w porównaniu do akrylowych), nie obciążające tak zębów filarowych jak zwykłe protezy akrylowe. Protezy szkieletowe metalowe, są cienkie jednak zaopatrzone w grube klamry, akronowe to protezy, których klamry są niewidoczne cechujące się dużą estetyką i stabilnością.


Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Wykonujemy również protetykę na implantach.