Szczególną uwagę przykładamy do profilaktyki oraz leczenia naszych najmłodszych Pacjentów. Wśród dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym występuje duży problem próchnicy zębów. Bardzo ważne jest wdrożenie leczenia w odpowiednim momencie.

Pamiętajmy, że pierwsza wizyta w gabinecie stomatologicznym powinna odbyć się przynajmniej raz przed ukończeniem pierwszego roku życia. Nie chodzi tu o powód wystąpienia niepokojących objawów czy bólu, ale o zdobycie zaufania, poznanie gabinetu, naukę przez zabawę oraz wyrabianie dobrych nawyków.

Wśród grona naszych pacjentów są dzieci niepełnosprawne, z zaburzeniami, w szczególności dzieci autystyczne i z zespołem Aspergera, którym w miarę swoich możliwości i wiedzy staramy się pomóc i zapewnić im jak najlepszą opiekę stomatologiczną.

 

Usługi dedykowane dzieciom:

Duży nacisk kładziemy na profilaktykę w postaci lakierowania zębów i lakowania. Jeżeli jednak pojawi się próchnica proponujemy pacjentom kolorowe wypełnienia z możliwością samodzielnego wyboru koloru.

1Ekstrakcje - usunięcie zęba mlecznego nie musi być już traumą dla naszych maluchów, bezbolesne znieczulenie sprawia, że dziecko nawet nie zdąży się zorientować, że już po zabiegu. Liczne nagrody za bycie dzielnym pacjentem sprawiają, że nasi mali pacjenci wciąż do nas z ochotą wracają

2Fluoryzacja (lakierowanie) - do zabiegu lakierowania wykorzystywany jest preparat fluorowy przeznaczony tylko i wyłącznie dla gabinetów. Zabieg ten ma na celu wzmocnienie szkliwa zębów i zwiększenie jego odporności na próchnicę, czasami nawet doprowadza do remineralizacji szkliwa czyli jego odbudowy. Jest to najskuteczniejsza metoda zapobiegania próchnicy nie tylko u dzieci, ale i u dorosłych.

3Lakowanie - jest to zabieg uszczelniania naturalnych bruzd, znajdujących się głównie na powierzchniach zębów bocznych mlecznych i stałych. Polega on na pokryciu tych miejsc specjalnym uszczelniaczem czyli płynnym materiałem, który dokładnie zapływa w miejsca trudno dostępne dla zabiegów higienizacyjnych. Zabieg ten jest zupełnie bezbolesny, ale ma ogromne znaczenie dla profilaktyki próchnicy.

 

Uczestniczymy w ogólnopolskim projekcie gabinetów przyjaznych dzieciom. Naszym wspólnym celem jest poprawa stanu zębów polskich dzieci poprzez zmianę wizerunku stomatologa wśród dzieci i ich rodziców oraz ukierunkowane działania profilaktyczne